Ana has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beastly

Beastly

2011
×
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Valley of the Righteous

Valley of the Righteous

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry