Sort by

Adam has logged 30 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Exterminating Angels

The Exterminating Angels

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Introduzione all'oscuro

Introduzione all'oscuro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Buy Me a Gun

Buy Me a Gun

2018
×
Edit this entry  
14
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Las cruces

Las cruces

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bixa Travesty

Bixa Travesty

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Out of the Present

Out of the Present

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Trial

The Trial

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Orphan

The Orphan

2018
×
★½
Edit this entry  
12
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scaffold

Scaffold

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Wasp

Wasp

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Wakening

Wakening

2013
×
Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Edit this entry