• Don't Look Up

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Spelling the Dream

  • Laurel Canyon

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Days of Rage: the Rolling Stones' Road to Altamont

    ★★★

  • Out Of The Clear Blue Sky

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

  • The Mind, Explained

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Creative Brain

    ★★★

  • Unplanned

    ½

  • Pain and Glory

  • Glass

  • Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

  • Bohemian Rhapsody

  • Quincy

    ★★★★

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Evil Genius

  • El Angel

    ★★★½

  • Life of the Party

  • Overboard

  • Period. End of Sentence.

  • Cuban Food Stories

    ★★★

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Wonder

  • WHAT DID JACK DO?

  • We Blew It

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Saving Capitalism

  • American Made

  • Tulip Fever

  • Loving Vincent

  • In a Heartbeat

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Baywatch

    ★½

  • LA 92