Ana has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noah

Noah

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry