• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bem Bom

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • A Week Away

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½