Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Susan Lenox (Her Fall and Rise)

Susan Lenox (Her Fall and Rise)

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

2021
×
Edit this entry  
09
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
09
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
31
28 Days

28 Days

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Edit this entry  
04
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Ricky Gervais: Out of England 2

Ricky Gervais: Out of England 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
Edit this entry  
09
Seven Dwarfs

Seven Dwarfs

2004
×
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kingdom Hearts χ Back Cover

Kingdom Hearts χ Back Cover

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Sinatra: All or Nothing at All

Sinatra: All or Nothing at All

2015
×
Edit this entry  
14
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Accountant of Auschwitz

The Accountant of Auschwitz

2018
×
Edit this entry  
28
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry