Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★½
Edit this entry  
16
Justin Bieber: Our World

Justin Bieber: Our World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twist

Twist

2021
×
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lost Prince

The Lost Prince

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Public Eye

The Public Eye

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
Edit this entry  
17
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry