Sort by

ana has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
½
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Second Act

Second Act

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
28 Days

28 Days

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Naples in Veils

Naples in Veils

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Focus

Focus

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
½
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Müslüm

Müslüm

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★
Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Client List

The Client List

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Crush

The Crush

1993
×
Edit this entry  
30
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Edit this entry  
18
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry