RSS feed for Ana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Delphine and Carole

Delphine and Carole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maternal

Maternal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Joan

Red Joan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What They Had

What They Had

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry