Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Antlers

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Becky

    ★★

  • The Last Dance

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Pilgrim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Countdown

    ★★★½

  • Trick

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Assimilate

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • The Intruder

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Clemency

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Don't Let Go

    ★★

  • Wounds

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Instant Family

  • Your Son

    ★★★½

  • Cut Off

    ★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • Soul to Keep

    ★★

  • Head Count

    ★★★½

  • Bloodline

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • The Dead Center

    ★★★½

  • Freaks

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

  • Charlie Says

    ★★½

  • The Meg

    ★½

  • Pledge

    ★★