Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All the Way

All the Way

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The House on Carroll Street

The House on Carroll Street

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whispers in the Dark

Whispers in the Dark

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunderheart

Thunderheart

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gothika

Gothika

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beethoven

Beethoven

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Becky

Becky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
La guagua aérea

La guagua aérea

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The International

The International

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry