• Black Widow

    ★★★½

  • The Good, The Bart, and The Loki

  • Luca

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★½

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • My Friend Who Shines in the Night

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Loop

    ★★★★★

  • Wind

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Smash and Grab

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Parque Mayer

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★