megan has logged 44 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
08
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
It

It

1990
×
Edit this entry  
24
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Edit this entry  
19
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry