megan has logged 107 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry