• Red Notice

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sitting in Limbo

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★★

  • The Main Event

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Worth

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Blue Story

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★