• Halloween Kills

  • Soul

    ★★★★★

  • The Lovebirds

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Bacurau

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Missing Link

  • Us

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Tully

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Gerald's Game

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Okja

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Call Me by Your Name

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Então Morri

    ★★★★★

  • Arrival

  • La La Land

  • War Dogs

  • The Secret Life of Pets