• Prey

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Vengeance

    ★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★½