• Donner - Private

    ★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★½

  • Lost Boys

    ★★★

  • Any Day Now

    ★★★

  • Tove

    ★★★

  • Aalto

    ★★★

  • Eden

    ★★

  • The Beautiful Game

    ★★½

  • Conductivity

    ★★★½

  • Games People Play

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Diva of Finland

  • Force of Habit

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Joker

    ★★★

  • 438 Days

    ★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • Somebody Should Do Something

  • Our Godfather

    ★★★

  • Push

    ★★½

  • Scheme Birds

    ★★★

  • Maiden of the Lake

    ★★

  • The Happiest Man on Earth

  • Hunting for Hedonia

    ★★½

  • Almost Human

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Swedish Greasers

    ★★½

  • The Hypnotist

  • Gods of Molenbeek

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements

    ★★½

  • Midnight Traveler

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Midnight Family

    ★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Mating

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Aurora

    ★★½

  • The Magic Life of V

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Native Son

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bellingcat: Truth in a Post-Truth World

    ★★½

  • X&Y

    ★★★½

  • Reconstructing Utøya

    ★★★

  • Goliath

    ★★

  • Stupid Young Heart

    ★★½

  • Leslie on Fire

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Skin

    ★★★

  • American Dharma

    ★★★

  • Never Again

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★