RSS feed for Anderson de Souza

Anderson de Souza has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Destruction: Los Angeles

Destruction: Los Angeles

2017
×
Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Canastra Suja

Canastra Suja

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Rust

Rust

2018
×
★★
Edit this entry  
22
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Grandpa Walrus

Grandpa Walrus

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Edit this entry