RSS feed for Anderson
  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize for American Humor

    ★★★

  • The Devil's Mark

    ½

  • The Grudge

    ★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★★½

  • Rattlesnake

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½

  • League of Legends Origins

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • Fractured

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution