RSS feed for Anderson

Anderson has logged 20 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
21
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
21
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
21
MIAU: Movimiento insurrecto por la autonomía de Una Misma

MIAU: Movimiento insurrecto por la autonomía de Una Misma

×
★★★★½
Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Le Chef

Le Chef

2012
×
Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Concealed Colors of the Copse

Concealed Colors of the Copse

2017
×
Edit this entry  
07
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fortune Cookie

Fortune Cookie

1991
×
Edit this entry  
01
No Time

No Time

1994
×
★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry