RSS feed for Anderson
  • Wolf Children

    ★★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★★★

  • Inspetor Faustão e o Mallandro: A Missão (Primeira e Única)

    ½

  • Confronto Final

    ½

  • Roma

    ★★★★★

  • Birdman

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★½

  • One More Time with Feeling

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Hold the Dark

    ★★½