• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Georgia

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Con-Heartist

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • 2067

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Lost Girls & Love Hotels

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Archive

    ★★★★

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Ava

  • #Alive

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½