Sort by

◢◤ANDRE◢◤ has logged 293 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Georgia

Georgia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Landlord

The Landlord

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry