Sort by

◢◤ANDRE◢◤ has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry