Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shane Gillis: Live In Austin

Shane Gillis: Live In Austin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Heaven Will Wait

Heaven Will Wait

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Things I Like, Things I Don't Like

Things I Like, Things I Don't Like

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bon Iver Glastonbury 2009

Bon Iver Glastonbury 2009

×
★★★★
Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Anthony Bourdain: A Cook's Tour- Europe

Anthony Bourdain: A Cook's Tour- Europe

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anthony Bourdain: A Cook's Tour- Asia

Anthony Bourdain: A Cook's Tour- Asia

×
★★★½
Edit this entry  
27
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
I Saw the Sun

I Saw the Sun

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
ERASED

ERASED

2016
×
★★★½
Edit this entry