• The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • City Hall