ando has logged 73 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
Liberté provisoire

Liberté provisoire

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Painful Bliss: Final Twist

Painful Bliss: Final Twist

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★½
Edit this entry  
24
Apple Pie

Apple Pie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ecosystem 27 - Density 1

Ecosystem 27 - Density 1

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stom Sogo Mix

Stom Sogo Mix

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starman

Starman

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Flower in His Mouth

The Flower in His Mouth

1975
×
★★
Edit this entry  
20
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pleasure of Love

The Pleasure of Love

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Very Curious Girl

A Very Curious Girl

1969
×
★★★½
Edit this entry  
18
Queen of Diamonds

Queen of Diamonds

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

Dorian Gray in the Mirror of the Yellow Press

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Xénogénèse

Xénogénèse

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
Evidentiary Bodies

Evidentiary Bodies

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
No No Nooky T.V.

No No Nooky T.V.

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Optic Nerve

Optic Nerve

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dream Age

Dream Age

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Psychosynthesis

Psychosynthesis

1975
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death of a Marriage

Death of a Marriage

1969
×
★★★
Edit this entry  
16
Cleansed II

Cleansed II

1969
×
★★★
Edit this entry  
16
Aldebaran Sees

Aldebaran Sees

1969
×
★★★
Edit this entry  
16
Clay I Love You II

Clay I Love You II

1968
×
★★½
Edit this entry  
16
White Cassandra

White Cassandra

1968
×
★★
Edit this entry  
16
Contribution to Light

Contribution to Light

1968
×
★★★
Edit this entry  
16
The Baptism

The Baptism

1968
×
★★★
Edit this entry  
15
Next to Me

Next to Me

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Landfall

Landfall

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
Experiments

Experiments

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
Lovers Beyond Time

Lovers Beyond Time

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rice Bowl

Rice Bowl

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
Home for Christmas

Home for Christmas

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
House Movie

House Movie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Freak Orlando

Freak Orlando

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Footprints

Footprints

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
Soft Shoe

Soft Shoe

1987
×
★★
Edit this entry  
10
From the Ladies

From the Ladies

1977
×
★★★
Edit this entry  
10
Glass Shadows

Glass Shadows

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wind Is Driving Him Toward the Open Sea

The Wind Is Driving Him Toward the Open Sea

1968
×
★★★½
Edit this entry  
09
Winter '64-'66

Winter '64-'66

1967
×
★★★
Edit this entry  
09
Letter to D.H. In Paris

Letter to D.H. In Paris

1967
×
★★½
Edit this entry