• Wonder Woman 1984

    ★½

  • Black Is King

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★★