RSS feed for alan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicken Run 2

Chicken Run 2

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oktapodi

Oktapodi

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rango

Rango

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry