RSS feed for alan
  • The Irishman

    The Irishman

    ★★★

    today... it's 5 years since the day I started watching this movie

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    bitch what the fuck

  • Joker

    Joker

    ★★★★★

    and the Oscar goes to...

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    best movie of the year

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★

    Just finished watching for the first time. Damn it was awesome. I'm late af

  • Chicken Run 2

    Chicken Run 2

    I would like to see it

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★★★

    tOy StOrY 4 wAs UnNeCeSsArY

  • Alita: Battle Angel

    Alita: Battle Angel

    ★★★

    parece a magazine luiza

  • Oktapodi

    Oktapodi

    ★★★★

    Where can I find someone to romance me like this?

  • Avatar

    Avatar

    ★★★★

    CGI overdose

  • 2001: A Space Odyssey

    2001: A Space Odyssey

    ★★★★

    1968?????

    A perfect example of "the only judge capable of judging a movie is time".

  • Black Mirror: Smithereens

    Black Mirror: Smithereens

    ★★★

    if you're gonna intern don't wear suits