RSS feed for André
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Capone

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Wake Up

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Proxima

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Hoax

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Monica's Gang: Bonds

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★