Sort by
  • Halloween Ends

    ★★

  • Significant Other

    ★★★

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★

  • Entergalactic

  • My Best Friend's Exorcism

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Devil in Ohio

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • I Came By

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Day Shift

    ★★

  • Wedding Season

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Luck

  • Not Okay

    ★★★

  • They/Them

    ★½

  • Honor Society

    ★★★

  • Glorious

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Love & Gelato

    ½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★

  • Huesera

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • A Perfect Pairing

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

    ½

  • Moonshot

  • Umma

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Spin Me Round

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½