• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Guilty

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Moxie

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Spree

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • Eli

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

  • Zeroville

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Fork in the Road

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Pine

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun