RSS feed for AndreasKunstek
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
11
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Banklady

Banklady

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Playing for Keeps

Playing for Keeps

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Le Mans

Le Mans

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Four Against the Bank

Four Against the Bank

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Edit this entry