Sort by

Andrea has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Strung Free Dance

High Strung Free Dance

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Clique

The Clique

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Go Figure

Go Figure

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Disney Family Singalong - Volume II

The Disney Family Singalong - Volume II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry