RSS feed for Andre de Nervaux

Andre de Nervaux has logged 431 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Barbara

Barbara

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Subconscious Stream

A Subconscious Stream

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
IWOW: I Walk on Water

IWOW: I Walk on Water

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
KIWI

KIWI

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Florida Melancholy

A Florida Melancholy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere, Nobody

Nowhere, Nobody

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WTC Haikus

WTC Haikus

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After School Knife Fight

After School Knife Fight

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry