• Men

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Sing 2

  • Encanto

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Raya and the Last Dragon

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • What Lies Below

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Scoob!

  • A Parks and Recreation Special

  • The Main Event

    ★★★★★

  • Smiling Friends

  • Shiva Baby

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • Onward

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Zola

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Arctic Dogs

    ½

  • Countdown

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ★½