Sort by

andrehall99 has logged 160 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gorillaz: Reject False Icons

Gorillaz: Reject False Icons

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast Color

Fast Color

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stuber

Stuber

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

Life's a Jungle: Africa's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Space Trucker Bruce

Space Trucker Bruce

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wizard So So: Fun Magical Adventure

Wizard So So: Fun Magical Adventure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry