Sort by

☮️ has logged 552 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Edit this entry  
29
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
21
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry