:) has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
26
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
17
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
07
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
06
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
06
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Little Fish

Little Fish

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry