• A Million Little Pieces

    ★★★½

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★½

  • Once Upon A Time in Venezuela

    ★★★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★

  • Reality Bites

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • Project X

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Mammal

    ★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½