• Euphoria: F*ck Anyone Who's Not A Sea Blob

    Euphoria: F*ck Anyone Who's Not A Sea Blob

    i just want to give an infinite hug to jules and tell her she’s even more beautiful than the ocean

  • The Grand Budapest Hotel

    The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

    this is my aesthetic this is what i want to achieve in life

  • GoodFellas

    GoodFellas

    ★★★★★

    if mafia men bad... why sexy???

  • City of God

    City of God

    ★★★★★

    due to personal reasons i will be thinking about this movie for the rest of my life

  • Spider-Man: Homecoming

    Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

    penis parker <3

  • The Royal Tenenbaums

    The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

    wes anderson in the studio writing lines like “i’ve had a roughy year, dad” and “i want to die” yeah i think he’s pretty interesting and relatable

  • The Social Network

    The Social Network

    ★★★★★

    here’s how andrew garfield can still win an oscar for his performance in the social network (2010)

  • Twilight

    Twilight

    ★★★★★

    forget prince with a horse, i want vampire with a volvo

  • Superbad

    Superbad

    ★★★★★

    i watch superbad>> i steal mclovin’s whole personality>> i leave

  • Dazed and Confused

    Dazed and Confused

    ★★★★★

    when i die i want everyone blasting the soundtrack at my funeral

  • The Grand Budapest Hotel

    The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

    “i don’t know what sort of cream they’ve put on you down at the morgue, but i want some” monsieur gustave h. funniest character ever it’s true

  • Fight Club

    Fight Club

    ★★★★★

    i just think that tyler making “no shirts” one of the rules is gay as fuck