RSS feed for Andre
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bitch

Bitch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bear Story

Bear Story

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Padre

Padre

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charismata

Charismata

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
TEKO HAXY - ser imperfeita

TEKO HAXY - ser imperfeita

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soulbound

Soulbound

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
About Us

About Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drained

Drained

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Nise: The Heart of Madness

Nise: The Heart of Madness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Show

The Show

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cover Versions

Cover Versions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Each, Her Own

To Each, Her Own

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
August Winds

August Winds

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry