• The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Escalation

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Der Wolf - Theater des Todes

    ★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Manor

    ★★½

  • The Billion Dollar Code

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Chompy & The Girls

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Small World

    ★★½

  • Prey

    ★½

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★½

  • Wet Dog

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Crabs!

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • Brain Freeze

    ★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★★½

  • The Last Mercenary

    ★★½

  • A Pure Place

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★