RSS feed for André
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Deadly Virtues: Love. Honour. Obey.

Deadly Virtues: Love. Honour. Obey.

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
Edit this entry  
17
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Downrange

Downrange

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boar

Boar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Corruptor

The Corruptor

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry