Sort by

andres has logged 38 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stonewall

Stonewall

1995
×
★★
Edit this entry  
21
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★½
Edit this entry  
20
Forever Pure

Forever Pure

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Return to Reason

Return to Reason

1923
×
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
Edit this entry  
12
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankie

Frankie

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Last Porno Show

The Last Porno Show

2019
×
Edit this entry  
10
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Comets

Comets

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
08
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comets

Comets

2019
×
Edit this entry  
07
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Zoe

My Zoe

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Bite

The Bite

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Lina from Lima

Lina from Lima

2019
×
Edit this entry  
05
La Llorona

La Llorona

2019
×
Edit this entry  
05
Synonyms

Synonyms

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Liberte

Liberte

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Hrvoji, Look at You from the Tower

Hrvoji, Look at You from the Tower

2019
×
Edit this entry