RSS feed for Andrew4545
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
National Parks Adventure

National Parks Adventure

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry