• Ocean's Eight

    ★★★½

  • Action Point

    ★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Show Dogs

    ½

  • Book Club

    ★★½

  • The Accountant of Auschwitz

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Birthmarked

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Paradox

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • 1985

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Mute

    ★★★★

  • My Piece of The City

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Every Day

  • Unsane

    ½

  • 7 Days in Entebbe

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★½

  • Annihilation

  • Playing God

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Birdland

    ★★★

  • Forever My Girl

    ½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Seeing Allred

    ★★★

  • Early Man

    ★★★

  • M/M

    ★★★★

  • Den of Thieves

  • Fifty Shades Freed

    ★★½

  • 12 Strong

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Commuter

    ★★★★

  • What Keeps You Alive

    ★★★

  • The Liquidator

    ★★★

  • Bright

  • The Post

    ★★★★½

  • Father Figures

    ★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Tiger Zinda Hai

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Nobody Famous

    ★★★

  • Another Kind of Wedding

    ★½

  • Achoo

    ★★½

  • Watu Wote: All of Us

    ★★★

  • The Star

    ★★

  • Traffic Stop

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★

  • Ferdinand

    ★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Hollow in the Land

    ★★★

  • Let There Be Light

    ½

  • Justice League

    ★★★