Andrew has logged 605 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Stone Unturned

No Stone Unturned

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dina

Dina

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superfights

Superfights

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great White Hype

The Great White Hype

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mo' Money

Mo' Money

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dim the Fluorescents

Dim the Fluorescents

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suck It Up

Suck It Up

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wexford Plaza

Wexford Plaza

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star

The Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry